Walentynkowy upominek dla dziewczyny – propozycje

21 grudnia 2020 Leszek 0 Comments

Jaki powinien być prezent dla dziewczyny z okazji Walentynek? Kobiety doceniają miłe niespodzianki, zwłaszcza, gdy chodzi o taki dzień jak święto zakochanych. Dlatego warto rozejrzeć się za książką, która w roli upominku sprawdza się wyśmienicie. Pasjonująca lektura na leniwe wieczory, a może doskonale dobrany pod kątem potrzeb poradnik? Podpowiadamy, jaką książkę podarować ukochanej. Wśród najlepszych pomysłów na prezent znajdują się zarówno erotyczne bestsellery typu “365 dni” Blanki Lipińskiej, jak i romantyczne powieści, które przynoszą nadzieję i przywracają wiarę w szczęśliwe zakończenia, jak “Zimowe serca” Anny Wolf.

Co lubią czytać współczesne kobiety?

Realizacja erotycznych fantazji i odważne, a niejednokrotnie nawet ryzykowne zachowania seksualne to temat, który w literaturze dla kobiet zajmuje stałe miejsce. Historie bohaterek takich jak Laura Biel z pewnością wywołują kontrowersje, jednak to właśnie kwestie budzące skrajne emocje należą do tych najciekawszych. Literatura bez pruderii to na przykład “Niegrzeczny manager” Kristen Callihan. Relacja głównych bohaterów nawiązuje się pod czujnym okiem czytelników (a może raczej czytelniczek), stając się dla nich odskocznią od trudnych tematów, których nie brakuje w codziennym życiu. Czy taka książka to odpowiedni prezent dla dziewczyny na Walentynki? Oczywiście, że tak. W dobrze napisanej powieści erotycznej dialogi doskonale oddają napięcie pomiędzy postaciami, a opisy są plastyczne, prowadzone z ogromnym wyczuciem. Dzięki temu lektura staje się przyjemnością, na którą zasługuje każda kobieta.

Czy klasyczna powieść obyczajowa ma dzisiaj rację bytu?

Popularność książek inspirowanych “50 twarzami Greya” nie oznacza, że czytelniczki nie sięgają po tradycyjne powieści. Oprócz wątków romansowych znajdziemy w nich wiele innych aspektów codzienności, a tragiczne wydarzenia przeplatają się z momentami szczęścia, intrygami i współistnieją z psychologicznym rysem postaci. Lektura obszernej powieści obyczajowej niekiedy zajmuje sporo czasu i wymaga nieco więcej uwagi niż poświęca się w trakcie czytania historii erotycznej. Niemniej jednak nadal będzie to atrakcyjny prezent dla dziewczyny na Walentynki ze sklepu internetowego taniaksiazka.pl. Zwłaszcza wielbicielki klasyki takiej jak dzieła Jane Austen będą zadowolene z dobrej współczesnej powieści obyczajowej. Trafionym wyborem może okazać się też zakup jakiegoś klasycznego tytułu, oczywiście o ile nie ma go jeszcze w zbiorach ukochanej.

Miłość autorstwa freepik - pl.freepik.com